Puchar Klubu GKM Ochotnica 2016

Osiedle Czepiele w Ochotnicy Górnej w minioną niedzielę po raz kolejny stało się areną zmagań sportowców, którym w żyłach płynie benzyna z niewielką domieszką krwi.

Od rana odbywał się Puchar Klubu GKM Ochotnica będący jednocześnie V Rundą Pucharu Polski Południowej Cross Country. Gospodarze, Gorczański Klub Motorowy – Ochotnica, wyznaczyli genialną trasę. Bardzo trudną technicznie, z wieloma podjazdami i zjazdami, ostrymi skrętami oraz kamienistymi i piaszczystymi odcinkami – czyli to, co tygryski lubią najbardziej. Trasa spodobała się również kibicom. Szczególnie widowiskowy był start, podczas którego kilkadziesiąt maszyn musiało w jednej chwili wspiąć się na stromą górę.

Widowiskowa rywalizacja odbywała się w wielu kategoriach. Kibice mogli zobaczyć quady i motocykle, a na nich dziewczyny, chłopców, juniorów, seniorów, mastersów… z licencją i bez. Czyli nie wchodząc w szczegóły – widowisko piękne! Było na co popatrzeć! A jak ktoś zgłodniał, to już z daleka było czuć smażące się na grillu mięsko. A obok zimne piwko, które w pyle wznieconym przez kostkowane koła i wśród zapachu spalin smakuje po stokroć lepiej, niż na przeludnionej plaży z wyrzuconymi z morza kwitnącymi glonami.

Ekipa z Gorczańskiego Klubu Motorowego – Ochotnica spisała się na medal. Ale żeby nie było za słodko to mały apel do organizatorów.

Robicie świetne imprezy, stajecie na głowie, żeby wszystko dopiąć na ostatni guzik i dzięki temu zawodnicy mają ogromną frajdę z rywalizacji, a widzowie z oglądania ich zmagań. Pomyślcie jednak o szerszej reklamie zawodów, żeby ściągnąć widzów i poinformować ich odpowiednio wcześnie. Zaproście do współpracy lokalne media, portale i kluby. Wrzucenie plakatu na fb nie wystarczy. Większość osób oglądających dzisiejszą rywalizację o zawodach dowiedziała się przypadkiem, od znajomych lub startujących zawodników. Sporty motorowe to piękna i wymagająca dziedzina. Dopóki ludzie lepiej jej nie poznają, to będą powstawały kolejne orliki zamiast torów motocyklowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.