Jaki powinien być plecak wyprawowy na motor?

Plecak wyprawowy, który sprawdzi się podczas jazdy na motorze, powinien mieć kilka cech, które pozwolą na przewożenie potrzebnych przedmiotów, ale również nie może krępować ruchów oraz być zbyt ciężki. Przy tym powinien spełniać również kilka dodatkowych funkcji. Jak wybrać odpowiedni rower na motor?

Zalety plecaków dedykowanych na motor

Plecaki wyprawowe na motor okazują się być niezwykle poręcznym rozwiązaniem. Nie każdy bagaż trzeba bowiem przewozić na osobnym bagażniku. Często do tego celu wystarczający jest plecak, który – co ważne – jest nośnikiem, nie przyczepianym do motocykla. Warto zwrócić uwagę na specjalnie zaprojektowane plecaki przeznaczone dla motocyklistów, nie tylko ułatwiające transportowanie zabieranego w podróż bagażu, ale też posiadające dodatkowe korzyści ułatwiające jazdę. Plecak motorowy umieszczany jest zawsze na plecach motocyklisty. Na wyposażeniu ma zatem dodatkowe paski, którego nie posiadają zwykłe plecaki, a które przez cały czas przyciągają go do pleców, tak, aby nie powstawały luzy. 

Plecak motocyklowy jest również w odpowiedni sposób wzmocniony. Materiał, jak również specjalne przegrody uniemożliwiają utratę przepływu powietrza, pomiędzy plecakiem a plecami, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie cennych zalet tego przepływu. Dodatkowe przegrody dają możliwość łatwego wyciągania z plecaka tego, co w danym momencie jest potrzebne. Wodoodporność takich plecaków sprawia, że można przewozić w nich różne płyny. Na rynku pojawił się nawet specjalny plecak na motocykl, z dobudowanym camelbagiem, a zatem zbiornikiem przeznaczonym na płyn. Cechy i parametry danego plecaka dobrze jest szczegółowo przeanalizować przed zakupem na stronach sklepów.

Jak wybrać właściwy plecak na motor?

Najlepszym z punktu widzenia motocyklisty rozwiązaniem, jest zaopatrzenie się w plecak specjalnie zaprojektowany do jazdy na motorze, którego konstrukcja będzie sztywna i opływowa, co pozwoli na zachowanie stabilności aerodynamicznej przy większych prędkościach, a jednocześnie będzie chronić znajdującą się w plecaku zawartość. Istotne jest solidne zapięcie, najlepiej jeśli będzie ono posiadało dodatkowe zabezpieczenie zamka błyskawicznego, zamykającego komory bagażowe. Zamek taki musi chodzić ciężko, aby sam się nie rozpiął. Nie powinno się też za bardzo obciążać kręgosłupa. Idealny plecak na motor powinien mieć pojemność nie przekraczającą 30 – 35 litrów, a optymalnie 25 litrów. Konieczną rzeczą jest też zapięcie na klatce piersiowej. Dobrze jest, aby plecak na motor w tylnej ściance posiadał również wbudowany ochraniacz.

Plecaki na motor i do trekkingu

Szeroki wybór plecaków, z których korzystać mogą motocykliści, ale także paleta różnego rodzaju toreb i innych turystycznych plecaków, znaleźć można wchodząc na stronę https://www.e-horyzont.pl/sprzet/plecaki-i-torby.html. Zaprezentowano tutaj przydatne podczas górskich wypraw plecaki męskie i damskie, o zróżnicowanej wielkości.

Nie bez znaczenia w trakcie górskich wypraw, obok plecaków, są również puchowe kurtki. Dlaczego kurtki puchowe bardzo dobrze sprawdzają się na górskich szlakach? Dlatego, że to właśnie w delikatnym i szlachetnym puchu kryją się cenne w czasie zimowych wypraw właściwości termoizolacyjne kurtki puchowej. Odpowiednie przygotowanie zapewni bezpieczeństwo i satysfakcję podczas każdej wyprawy.

Materiał sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.