Jubileuszowa pielgrzymka zamiast zjazdu

Dziś po raz dziesiąty mieliśmy spotkać się w Miętustwie na dorocznym zjeździe motocyklowym. Ale pandemia pokrzyżowała plany i spotkanie przełożone zostało na przyszły rok.

Ale dla członków Grupy Motocyklowej Pasja i Wiara druga niedziela czerwca to także symboliczna data powstania klubu. Bo kiedy Jacek Ratułowski i ks. Tomasz Stec rozpoczynali przygotowania do pierwszego Zjazdu Motocyklowego w Miętustwie – o grupie nawet nie myśleli.

To własnie organizacja pierwszej edycji tego największego spotkania motocyklowego na Podhalu sprawiła, że wśród bliższych i dalszych znajomych znaleźli przyjaciół, dla których pasja i wiara to dwa ważne fundamenty życia codziennego. I na tych fundamentach powstała grupa zrzeszająca dziś kilkudziesięciu członków.

Okazją do świętowania kolejnych rocznic powstania klubu były zjazdy, ale w tym roku jest, jak jest. Więc aby godnie uczcić jubileusz grupy „Pasja i Wiara” jej członkowie wyruszyli dziś na Pielgrzymkę do Krakowa, do Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Tam uczestniczyli we Mszy Świętej, którą celebrował Diecezjalny Duszpasterz Motocyklistów, a zarazem były wikariusz parafii w Miętustwie – ks. Tomasz Stec.


Przy okazji tej pięknej, okrągłej rocznicy wszystkim członkom Pasji i Wiary składamy najserdeczniejsze życzenia wytrwałości w tym, co robicie. I dziękujemy za trud, który wkładacie w organizację Zjazdu w Miętustwie. Dopiero w tym roku, kiedy nie mogliśmy się spotkać, doceniamy Waszą całoroczną pracę, aby podhalańscy motocykliści mogli w tym dniu wspólnie być, modlić się i bawić. Dziękujemy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.