Krowiarki w Chochołowie

Na hasło „krowiarki” wszystkim motocyklistom jeżdżącym po Podhalu od razu przychodzi na myśl opisywana już tutaj Przełęcz Krowiarki leżąca u stóp Babiej Góry. A są jeszcze jedne Krowiarki – te w Chochołowie.

Tak naprawdę to wjazd na Krowiarki znajduje się dokładnie na granicy Witowa i Chochołowa vis a vis wjazdu do Term Chochołowskich. Jadąc wąską, asfaltową i krętą drogą dojedziemy do położonego na zboczach szczytu Krowiarki przysiółka o tej samej nazwie. Góra, zwana czasami Beskid, ma wysokość 906 m n.p.m. i rozpościera się z niej piękny widok na Tatry.

Na szczycie znajduje się nadajnik sieci komórkowej, a zaraz za nim przebiega granica polsko-słowacka. Do nadajnika prowadzi asfalt. Jadąc dalej drogą szutrową i kamienistą dojedziemy na przejście graniczne Chochołów – Sucha Hora.

Poza pięknym widokiem można tu również zaznać ciszy i spokoju, bo sporadycznie dociera tu ktoś inny, niż tylko właściciele okolicznych pól. Obszerne polany po słowackiej stronie granicy stanowią piękne miejsce na rozbicie namiotu i spokojny nocleg na łonie natury. Oby tylko powstające nieopodal Termy Chochołowskie nie doprowadziły to turystycznego „ataku” na tę miejscówkę.

Namiary GPS na punkt: [49°21’11.2″N 19°48’09.2″E]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.