Podróżnicze spotkanie z Kingą i Michałem w BMW Motocykle Dobrzański

W krakowskim salonie dealera motocykli BMW Dobrzański odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu EPM – Entuzjastów Podróży Motocyklowych. O swoich wyprawach opowiadali Michał Tragarz i Kinga Tanajewska.

Już po godzinie siedemnastej w miniony piątek salon przy ulicy Jana Pawła II 45 w Krakowie zaczął wypełniać się gośćmi. To głównie zaprzyjaźnieni z ekipą od Dobrzańskiego motocykliści, ale pojawiło się również wiele nowych osób, które dopiero myślą o rozpoczęciu podróżniczej przygody.

Jako pierwszy o swojej wyprawie opowiadał Michał Tragarz z Poronina. Motopodróżnik – świeżak, można powiedzieć, bo wcześniej Michał nigdy nie zapuszczał się dalej i nie podróżował po innych krajach.

Do tej pory tylko czytał o wyprawach innych motocyklistów. W minionym sezonie postanowił to zmienić i na swoim BMW R1200GS samotnie przejechał bardzo ciekawą trasę przez Bałkany. W sumie w 13 dni nakręcił prawie 5300 km zahaczając przy okazji o Stambuł i stawiając pierwsze kroki na kontynencie azjatyckim.

Michał swoją opowieścią na pewno pozytywnie wpłynął na tych, którzy jeszcze się wahają. Na tych, którzy w wyprawach motocyklowych widzą tylko potencjalne niebezpieczeństwa, a nie dostrzegają tak wielu plusów i ogromu przygód, które pojawią się kilka chwil po rozpoczęciu wyprawy.

Po Michale przyszedł czas na Kingę Tanajewską, która prowadzi blog On Her Bike. Kinga samotnie objechała Australię, gdzie mieszka, a później przerzuciła motocykl do Korei Południowej i stamtąd na kołach przyjechała do Polski. Było więc o czym opowiadać!

O przygotowaniach do wyjazdu, o niebezpieczeństwach czyhających na kobietę podczas samotnej wyprawy, o problemach na trasie, o spotkaniach z ludźmi – tych miłych i niemiłych, o zachowaniu higieny w podróży… tematów było bardzo wiele. Szczególnie licznie zgromadzone motocyklistki z podziwem słuchały opowiadań Kingi, ale również dla chłopaków Tanajewska i jej przygody mogą być nie lada inspiracją podczas podejmowania decyzji o kierunku wyjazdu.

Spotkanie trwało prawie trzy godziny, ale zdecydowanie nikt się nie nudził. Główni bohaterowie spotkania, Kinga i Michał, po oficjalnej części opowiadali jeszcze na liczne pytania.

Organizatorzy zapowiadają, że już wkrótce w salonie BMW Motocykle Dobrzański kolejne spotkanie z tego cyklu i już dziś serdecznie na nie zapraszają. Informacje o nim zamieszczone będą na profilach facebookowych BMW Motocykle Dobrzański i MotoPodhale.info.

Jeden komentarz

  1. Dziękuję Adrian za to, że jesteś tam gdzie cię potrzebują.
    Swoją pasję przekładasz na słowo pisane dodając niezliczoną ilość pięknych zdjęć.
    Miło mi, że choć początkujący ze mnie podróżnik to znalazłeś czas i chęć by wspomnieć także moją przygodę.
    Obiecuję, że w niedalekiej przyszłości prześlę Ci opis, który zamieścisz na MotoPodhale.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.