Podziękowali i zmokli: IX Nieszpory Dziękczynne w Małem Cichem

Pięć razy padało, trzy razy świeciło słońce, a dwa razu lunęło, jak z wiadra. Ale nie zabrakło koneserów, którym takie warunki zupełnie nie przeszkadzały – przyjechali spotkać się, pogadać i podziękować za udany sezon.

To już dziewiąte spotkanie w Małem Cichem, które dla wielu oznacza niechybnie nadchodzące zakończenie sezonu. Podczas prawie każdej ostatniej edycji pogoda była bardzo ładna i nikt o zakończeniu sezonu nie myślał. Dziś, choć pogoda płatała figle, też raczej nastroje „bojowe” – planów wyjazdowych jeszcze sporo. Ale z drugiej strony – w naszych terenach górskich to już ostatnie tygodnie motocyklowego szaleństwa.

Za motocyklowe zamieszanie w Małem Cichem odpowiada Grupa Free Rider Podhala. Dwoili się i troili, żeby wszystko przygotować na czas. Były pamiątkowe blachy, koszulki i naklejki. Koło Gospodyń Wiejskich z Małego Cichego zapewniło pyszne ciasta i góralskie smakołyki, a Pizzeria Andreo ogarnęła grilla i ciepłe napoje, które dziś szczególnie miały wzięcie.

Dom Wczasowy Oliwia w Małem Cichem otworzył swoje podwoje dla krwiodawców, którzy zechcieli „dać sobie upust”. Czekała na nich ekipa z Krwiodawstwa w Zakopanem – w sumie z 27 pobrań udało się pozyskać 11,25 l krwi.

Za opiekę duchową odpowiadali dominikanie z parafii p.w. Św. Józefa w Małem Cichem. O 14 rozpoczęła się Msza Św. z modlitwą dziękczynną za udany sezon i troszkę błagalna, aby trwał on jak najdłużej.

Tradycją naszych motocyklowych spotkań są również charytatywne zbiórki, bo wiadomo, że potrzebujących nie brakuje. Tym razem motocyklowe serca i portfele otworzyły się dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło Zakopane, na potrzeby którego udało się zebrać 1085,52 zł. Podopieczni i opiekunowie stowarzyszenia również odwiedzali nas podczas imprezy. Był czas na wspólne zdjęcia oraz oglądanie motocykli.

To był super dzień, choć pogoda robiła wiele, żeby nam go zepsuć. Wielkie podziękowania dla wszystkich, z którymi udało się dziś spotkać i którym chciało się przyjechać do Małego Cichego motocyklem lub samochodem. Szczególne podziękowanie dla Grupy Free Rider Podhala za to, że po pandemicznej przerwie chciało im się powrócić do organizacji imprezy i już zapisujemy kolejny termin – wrzesień 2023!

Do zobaczenia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.