Szczęśliwe dzieci, jeszcze szczęśliwsi Mikołajowie

Pod Giewontem również pojawili się MotoMikołaje. Motocykl był wprawdzie tylko jeden, ale motocyklistów i motocyklistek już spora grupa. Za to prezentów, słodkości, uśmiechów i radości – cała masa!

Ogólnopolska akcja MotoMikołaje od kilku lat odbywa się również na Podhalu, lecz z powodu naszego górskiego klimatu i wcześnie nadchodzącej zimy praktycznie nie ma szans na wspólną przejażdżkę. To nie przeszkodziło ekipie z Free Riders Podhale, żeby „skrzyknąć” się na fejsbook’owej grupie i wspólnie odwiedzić tych, którzy szczególnie tego dnia czekają na niespodziewaną wizytę.

Zaczęliśmy najpierw zbierać pieniądze się w swoim klubowym gronie, później ktoś ze znajomych motocyklistów o tym usłyszał, przekazał innemu, ten znów komuś i tak doszło nam kilku sponsorów, co pozwoliło nam na zrobienie bardzo fajnych paczek dla dzieci – mówi Michał Łukaszczyk, który jako jedyny zdecydował się na jazdę motocyklem. – Zimno i ślisko, ale motocykl z bocznym koszem, to jakoś daję radę – opowiada. W kilku miejscach Michał musiał liczyć na pomoc swoich elfów, bo wyjazd z zaśnieżonych i oblodzonych parkingów nie był wcale prosty, ale dawali radę.

Motocykliści obdarowali kilkudziesięciu maluchów w powiatowym i rodzinnym domu dziecka oraz w szpitalu w Zakopanem. Dzieci nie kryły zaskoczenia, wzruszenia i radości, która również udzieliła się Mikołajom. – Za rok na pewno też przyjedziemy, bez względu na pogodę – mówi Michał, a elfy przytakują 🙂

Ogromne podziękowania dla tych, którzy wsparli akcję:

  • Beata i Andrzej Franosz z Poronina
  • Dutkiewicz Krystyna Pralnia z Waksmundu
  • Paweł Stoch właściciel Sklepu Hosana z Poronine
  • Firma Kegel- Błażusiak z Nowego Targu
  • P.U.H. Szostak z Poronina
  • Pizzeria Andreo z Małego Cichego
  • Firma MB tech Materiały Budowlane
  • Firma Smaktiv F.U. Józef Wojnar z Zakopanego

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.