VIII Nieszpory w Małem Cichem

Już po raz ósmy do Małego Cichego zjechali motocykliści, aby symbolicznie podziękować za mijający powoli sezon.

Pomimo niesprzyjających prognoz pogody już od godziny 9 na parking przy poroniańskim centrum kultury zaczęli przyjeżdżać motocykliści. Kilka minut po godzinie 12 dość liczna grupa maszyn ruszyła w stronę Małego Cichego, gdzie odbywała się główna część imprezy.

Mieszkańcy Małego Cichego już czekali na przyjazd parady. Bardzo przyzwyczaili się do tego corocznego spotkania i z chęcią udostępnili swoje posesje, ogrody i ławeczki, częstowali herbatą i ciastkami.

Na miejscu czkała już smaczna kiełbaska od Pizzerii Andreo, swoje pyszności oferowały również gaździny z koła gospodyń wiejskich. Chętni mogli oddać krew. Rozstawianych było również kilka kramów z motocyklowymi drobiazgami.

O godzinie 14 Ojcowie Dominikanie rozpoczęli Mszę Św., a po niej Nieszpory Dziękczynne.

Od samego rana trwała zbiórka datków do puszek dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe nastolatka Kacpra Złozy. Chłopiec wraz z rodzicami i rodzeństwem również przyjechał do Małego Cichego i z wielkim wzruszeniem obserwował ofiarność motocyklistów.

Podziękowania należą się Grupie Free Rider Podhala za zorganizowania spotkania – zarówno tej części dla ciała, jak i dla ducha. Dziękujemy i już czekamy na przyszły rok! 🙂

[ Zobacz również: Zdjęcia Mateusza Talarowskiego (galeria FB) ]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.