Wrzesień 2015: Planowane szkolenie z zakresu techniki jazdy

Zgodnie z obietnicą udało się namówić instruktorów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie do przyjazdu na Podhale po wakacjach, aby przekazać naszym motocyklistom garść cennych porad dotyczących jazdy na jednośladach.

Relacja ze szkolenia: dostępna – tutaj 🙂


Panowie na co dzień szkolą policjantów z całej Polski. Szkolenie dla nas będzie zawierało podstawowe elementy związane z prowadzeniem motocykla, odpowiednim balansem ciała, zasadami hamowania, reakcją na nagłe sytuacje na drodze – generalnie to, co każdy z z nas uważa, że potrafi doskonale. Ale czy na pewno?

Szkolenie, które zorganizowaliśmy na początku lipca tego roku pokazało, że przed nami jeszcze wiele nauki i obojętnie, czy jeździsz 40 lat, czy kilka dni, to wyciągniesz z tych lekcji wiele dobrego.

Zdjęcia i film ze szkolenia można zobaczyć na MotoPodhale.info.

Termin szkolenia:

Grupa A: 5 września 2015 (pierwsza sobota września)
Grupa B: 6 września 2015 (pierwsza niedziela września)

Start: około 9:00

Czas trwania: 6-8 godzin

Miejsce: Parking przy termach w Bukowinie Tatrzańskiej BUKOVINA Terma Hotel Spa lub inny (teren gminy Bukowina Tatrzańska)

Koszt: 120 zł od osoby

Szkolenie na własnym motocyklu
(bez względu na typ, markę, pojemność).

Uwaga: Mocno ograniczona ilość miejsc. Tylko 60 osób może skorzystać z kursu. W dwóch grupach – 30 w sobotę i 30 w niedzielę. Nie planujemy kolejnych kursów tego typu z powodu ograniczonych możliwości czasowych policyjnych szkoleniowców, więc jest to ostatnia okazja.

Zapisy za pomocą maila na info@motopodhale.info. W zgłoszeniu proszę podać: Imię, nazwisko, e-mail i nr. telefonu komórkowego oraz grupę (dzień), kiedy chcecie wziąć udział w szkoleniu.

Po wysłaniu zgłoszenia dam znać, czy są jeszcze wolne miejsca i prześlę informację dotyczącą wpłaty.

Dużo osób pytało o to, czy szkolenie odbędzie się przy deszczowej pogodzie. Oczywiście nikt rozsądny nie będzie prowadził takiego szkolenia w ulewnym deszczu, więc jeśli prognozy na kilka dni przed weekendem będą ewidentnie niekorzystne – w porozumieniu ze szkoleniowcami odwołamy kurs i zwrócimy wpłacone pieniążki. Przelotne opady czy mżawka nie powinny jednak nikogo odstraszyć, bo nie raz na motocyklu trzeba jeździć i w deszczu.

Zdjęcia z poprzedniego szkolenia

Film z poprzedniego szkolenia

6 komentarzy

  1. Witam , prosze o info czym kończy się ten kurs jakimś certyfikatem?
    I czy 15 latek może być uczestnikiem takiego kursu?

    1. Kurs nie kończy się certyfikatem, liczą się umiejętności nabyte, nie papierek. 15-sto latek spokojnie może przyjechac, ale ważne, żeby miał motocykl, bo 99% kursu stanowi poprawa techniki jazdy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.