Zlot i Zjazd Gwiaździsty Częstochowa 2019 – terminy

Terminy Zlotu i Zjazdu Gwiaździstego w Częstochowie w 2019 roku potwierdzone przez organizatorów. Wpisujcie w kalendarze 🙂

Spotkania znów mamy dwa, to już wiecie. Zlot Gwiaździsty organizowany przez Stowarzyszenie Rajd Katyński i Zjazd Gwiaździsty, za którym stoi Częstochowskie Stowarzyszenie Motocyklistów i Cyklistów.

O historii podziału jednej, pięknej imprezy na dwie mniejsze nie ma się co rozpisywać. Stali bywalcy znają problem, a tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, odsyłamy do serwisu Motovoyager.net, który w dość przejrzysty sposób to opisał.


Zlot Gwiaździsty

7 kwietnia 2019r. na Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego zaprasza Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Spotkanie rozpoczyna się już w piątek wieczorem, ale najciekawsza część w niedzielę.

niedziela
Od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej
10.00 – Parada motocykli. Wyjazd na Jasną Górę
12.00 – Msza Święta i święcenie motocykli

Więcej informacji na stronie: www.rajdkatynski.net oraz na facebooku.

[Zobacz: Zlot Gwiaździsty w 2018 roku]

Zjazd Gwiaździsty

14 kwietnia 2019r. (Niedziela Palmowa) na Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty zaprasza Częstochowskie Stowarzyszenie Cyklistów i Motocyklistów.

niedziela
od 10.oo – zbiórka na terenie Woj. Ośrodka Ruchu Drogowego WORD ul. Hallera
11.oo – przejazd parady motocyklowej na Błonia Jasnej Góry
12.oo – Msza Św. na Szczycie Jasnogórskim, błogosławieństwo i poświęcenie motocykli.

Aktualne informacje znajdują się na stronie: motozjazd-czestochowa.pl.

[Zobacz: Zjazd Gwiaździsty w 2018 roku]

Do zobaczenia!

25 komentarzy

 1. Może dość tej dziecinady. Spotkajmy się razem i ponad podziałami.
  Chociaż my – motocykliści bądźmy normalni w tym kraju !!!
  PZDR i LWG.

  1. Chciałem zabrać córkę na ten zlot, jednak jak widzę podział i komentarze to już mi sie odechciało. Z Wami to chyba jak z PISEM…

 2. a ja jestem za tym aby był wybór , jak teraz i każdy sobie przemyślał i wybrał do którego zlotu bardziej pasuje.

 3. Nie czarujmy się – sporo z nas bywa i na jednym i na drugim spotkaniu. Fajnie jest spotkać się razem, ale nie każdemu pasuje. Dwa zjazdy dają więcej możliwości 🙂 ja jestem na obu bo bez względu na poglądy to fajna impreza. Nie pozwólmy jednak doprowadzić do stanu aby każda marka i każdy pogląd miał swój odrębny zlot. motocykle są ponad wszelkimi podziałami….

  1. W 100%ach zgadzam się z Tomkiem dwa zjazdy dają więcej możliwości i dużo osób podziela zdanie , że podziały ich w ogóle nie interesują , motocykle są ponad wszelkimi podziałami….i tego się trzymajmy 🙂

 4. Jeżdżę od 2010 pod Jasną Górę. Na fajniejszy był ostatni wspólny zlot chyba w 2015.
  Jestem za abyśmy znowu spotykali się bez emocji, które nas podzieliły.

  Tepek

 5. Moi drodzy koledzy w Częstochowie powinien być jeden zlot i otwarcie sezonu zarazem,inne imprezy mogą być pod Częstochowa,to miasto jest szczególne dla katolików więc połączymy się i niech będzie jeden wielki zlot motocykli,pozdrawiam LWG

 6. Czas płynie za szybko. Pomyliłem się o dwa lata. Znalazłem foty, to był 20.04.2013.
  Ostatni wspólny zlot, na którym bawiło się całe centrum miasta ( od Jasnej Góry aż po linię tramwajową) był w przepięknym kwietniowym słońcu, a na Bieganie by fantastyczny piknik.
  I to był powód, że się to wszystko posypało.
  Ktoś się obraził, że nie chce jarmarku.
  Mam fotki co rok od 2010.

  1. Pomyliłeś się nie o dwa a o cztery lata. W 2013 roku były już dwa zloty. Uporzadkuj swoje „foty” bo z pamięcią widzę słabo.

 7. Dwa terminy to nie jest taki głupi pomysł, różnie ludziom pasuje więc jest wybór i nie ma straty że ktoś nie przyjedzie bo coś tam coś tam….

 8. co drugą niedzielę mam pracującą dlatego taka formuła mi odpowiada bo zawsze na któryś mogę pojechać

 9. Nie jestem za podziałami, ale akurat w tym temacie popieram dwa terminy. Nie jednemu z nas daje to możliwość rozpoczęcia sezonu w Cz-wie. W tym mnie, Raz jestem na jednym , raz na drugim. I w/g mnie tak powinno pozostać. Jest nas coraz więcej, weźcie to też pod uwagę.

  1. Hm. To może trzy zloty? Albo cztery. Albo co środę , żeby każdemu dać szansę? Przecież te dwie imprezy czyli Zlot i Zjazd to dwa różne światy. Oba mają inne przesłanie i oba powstały dla innych celów. Poczytajcie sobie kiedy i dlaczego powstał Zlot Gwiaździsty i kiedy i dlaczego reaktywowano Zjazd Gwiaździsty. A że większość ludzi jeździ na pałę i bez żadnej refleksji więc więc nawet nie wiedzą na co przyjechali. Ktoś komu wszystko jedno, równie dobrze może rozpocząć sezon z rolnikami, albo leśnikami. Też przecież na Jasnej Górze. Grunt że termin będzie mu pasował.

 10. Albo 1 albo wcale, bo za chwilę będzie 10.
  To może zrobimy zlot na hulajnogach elektrycznych, to teraz takie modne i eko.
  I może zamiast lwg to wali mnie to ? bo już robią się podziały, jak tak ma być dalej to już nie ma po co.

 11. Zdecydowanie powinien byc jeden zlot częstochowski w imię wspólnoty i braterstwa ponad podziałami politycznymi. Dla żarliwych Rzymskich Katolików oraz ateistów bo może doświadczą głębszych doznań . WIELKA impreza jest pewnym DEMO I zawsze ma jeden termin żeby nie rozwadniać przesłania i celu .

 12. Gdzie dwaj Polacy, tam są trzy zdania. Tak jest już od wieków, a szkoda, że nie ma jedności w tak prostych sprawach.
  Pozdrawiam cały świat motocyklowy bez względu na poglądy i przekonania.

 13. Czyli że zwolennicy bazaru dogadali się z ideowcami. Ciekawe kto wymiękł.Obstawiam że po śmierci Wiktora Węgrzyna w RK już do tradycji i idei nie przywiązuje się aż tak dużej wagi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.