Zlot i Zjazd Gwiaździsty Częstochowa 2018 – terminy

Choć w kalendarzu jeszcze zima – już wielu motocyklistów wypatruje wiosny i myśli o gwiaździstych spotkaniach w Częstochowie na rozpoczęcie sezonu 2018.

O historii podziału jednej, pięknej imprezy na dwie mniejsze nie ma się co rozpisywać. Stali bywalcy znają problem, a tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, odsyłamy do serwisu Motovoyager.net, który w dość przejrzysty sposób to opisał.

Zlot Gwiaździsty

8 kwietnia 2018r. (pierwsza niedziela po Świętach Wielkanocnych) na Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego zaprasza Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Spotkanie rozpocznie się już w sobotę 7 kwietnia, ale najciekawsza część w niedzielę.

niedziela
Od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej
10.00 – Parada motocykli. Wyjazd na Jasną Górę
12.00 – Msza Święta i święcenie motocykli

Więcej informacji na stronie: www.rajdkatynski.net oraz na facebooku.

[Zobacz: Zlot Gwiaździsty w 2017 roku]

Zjazd Gwiaździsty

22 kwietnia 2018r. (trzy tygodnie po Świętach Wielkanocnych) na Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty zaprasza Częstochowskie Stowarzyszenie Cyklistów i Motocyklistów.

Program zjazdu 2018:

od 10.oo – zbiórka na terenie Woj. Ośrodka Ruchu Drogowego WORD ul. Hallera
11.oo – przejazd parady motocyklowej na Błonia Jasnej Góry
12.oo – Msza Św. na Szczycie Jasnogórskim, błogosławieństwo i poświęcenie motocykli.

Aktualne informacje znajdują się na stronie: motozjazd-czestochowa.pl.

[Zobacz: Zjazd Gwiaździsty w 2017 roku]

Do zobaczenia!

18 komentarzy

  1. Nikt się nie kłócił . Ludzie ze „Zjazdu” chcieli zarobić przy okazji Zlotu organizując to co jest na każdym zlocie motocyklowym co tydzień w sezonie . Organizator SMM Rajd Katyński nie zgodził się na komercjalizacje i ustąpił im miejsca przenosząc Zlot na jeden rok do Gietrzwałdu . „Zjazd” poniósł wtedy klapę . Organizują od tego czasu swoje „Zjazdy” i kto chce niech tam jeździ . Dla mnie rozpoczęcie sezonu na Jasnej Górze jest tylko jedno . Jadę już 7 kwietnia i będę w niedzielę 8 kwietnia na Mszy św. Do zobaczenia jak co rok .

 1. Nie wiem sam już po tych komentarzach czy jechać 8-ego czy nie,chcialbym na ten lepszy,czekam na podpowiedź.Pozdrawiam

 2. Drogie Koleżanki,Koledzy. Problem polega na tym,że organizatorzy nie mogą się dogadać ,jak zwykle. Zjazd był organizowany do Częstochowy od 1932 r. Jedynym właścicielem starych zdjęć ,fotografii i przede wszystkim sztandaru,jest żyjący obecnie wnuczek organizatora i twórcy Zjazdu z 1932. Pan Andrzej jest obecnie prezesem Jura Raiders. Zlot jest natomiast organizowany od 15 lat przez m.in. organizatorów Zlotu Gwiaździstego. Dla mnie idea jest jedna. Rozpocząć sezon i poświęcić motocykl. Idea starsza od 1932-22.04,czy młodsza-8.04, do wyboru. Nie ładnie jednak,że ktoś odbiera zasługi komuś,to ma przywilej kontynuowania tradycji i przypisuje sobie zasługi jego rodziny. Tak po ludzku. Poszło w sporze m.in o organizowanie targów podczas zlotu/zjazdu. Organizatorom Zlotu zależy na pozoztawieniu charakteru pielgrzymki i mszy poświęcenia. Organizatorom Zjazdu na kontynuowaniu ideii Zjazdu z 1932 i poświęceniu. Sami musicie wybrać. Osobiście uważam,że dla dobra wszystkich z nas,oba powinny być organizowane równolegle i wten sam dzień,bo tworzymy jedną brać bez względu na poglądy,czy wyznanie. Pozdrawiam wszystkich.

 3. Brak szacunku dla mieszkańców Częstochowy przyjedzie to takie rogate By**o nie zachowuje się jak przystało na wychowanych ludzi hałasują i robią to specjalnie.Gdzie jest kurna policja,każdy taki pseudo motocyklista powinien stracić dowód rejestracyjny za nadmierny hałas tych swoich „skuterów” Częstochowa nie chce zjazdów takich hamulców!!!! jedyny dzień Niedziela spierniczona przez tych udających motocyklistów

 4. Prawdziwi motocyklisci ” z krwi i kosci” beda wiedzieli co wybrac. Tylko jeden zlot ma historyczne tradycje. Katynska „popluczyna” jest dla nawiedzonych frajerow. Kocham Was prawdziwi motocyklisci !!!

 5. Hej pytanie może z innej beczki🤔
  Czy orientujecie się czy na tym zlocie są mile widziani obcokrajowcy na swoich motorach??? Mój szef jak zobaczył zdjęcia to się tak zajarał tymnpomyslen że o niczym innym nie mówi jak o tym że w przyszłym roku jedziemy i nie ma bata na Mariolę 😂😂😂
  Cieszę się ale nie chciałabym żeby coś im się stało gdzieś już tam na miejscu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.