Zlot i Zjazd Gwiaździsty Częstochowa 2018 – terminy

Choć w kalendarzu jeszcze zima – już wielu motocyklistów wypatruje wiosny i myśli o gwiaździstych spotkaniach w Częstochowie na rozpoczęcie sezonu 2018.

Zwyczajowo spotkania odbywają się w drugie i trzecie niedziele kwietnia. W zeszłym roku z powodu Świąt Wielkanocnych było małe przesunięcie, ale w tym roku raczej nic nie stoi na przeszkodzie, aby powrócić do tradycyjnych terminów.

O historii podziału jednej, pięknej imprezy na dwie mniejsze nie ma się co rozpisywać. Stali bywalcy znają problem, a tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, odsyłamy do serwisu Motovoyager.net, który w dość przejrzysty sposób to opisał.

Zlot Gwiaździsty

8 kwietnia 2018r. (pierwsza niedziela po Świętach Wielkanocnych) na Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego zaprasza Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Spotkanie rozpocznie się już w sobotę 7 kwietnia, ale najciekawsza część w niedzielę.

Wciąż czekamy na program i plakat zlotu 2018. Poniżej program Zlotu w roku 2017:

piątek  20.00 – Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej
sobota 16.30 – Zbieramy się przy Domu Pielgrzyma i ruszamy złożyć kwiaty pod pomnikiem kpt. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”  18.00 – Motocyklowe spotkanie w Sali o. Kordeckiego (w programie film z XVI RK – pt. „Motocykliści” oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku motocyklowego)  21.00 – Apel Jasnogórski
niedziela
Od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej
10.00 – Parada motocykli. Wyjazd na Jasną Górę
12.00 – Msza Święta i święcenie motocykli

Więcej informacji na stronie: www.rajdkatynski.net oraz na facebooku.

[Zobacz: Zlot Gwiaździsty w 2017 roku]

Zjazd Gwiaździsty

Wstępnie 15 kwietnia 2018r. (dwa tygodnie po Świętach Wielkanocnych) na Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty zaprasza Częstochowskie Stowarzyszenie Cyklistów i Motocyklistów. Dokładny termin, program oraz plakat jeszcze nie został opublikowany, ale można przypuszczać, że będzie podobny do tego z 2017 roku (poniżej).

Program zjazdu 2017:

11.oo – zbiórka motocyklistów na terenie WORD ul. Hallera
12.oo – przejazd paradny ulicami miasta na Jasną Górę
13.oo – Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim błogosławieństwo dla uczestników uroczystości i poświęcenie motocykli

Aktualne informacje znajdują się na stronie: motozjazd-czestochowa.pl.

[Zobacz: Zjazd Gwiaździsty w 2017 roku]

Do zobaczenia!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *