IV Podhalańskie Spotkanie Motocyklowe w Ludźmierzu

W sanktuaryjnym Ogrodzie Różańcowym zmieścili się na styk. A ksiądz Tomek wody święconej nie żałował! Dziś do Ludźmierza zjechali motocykliści na odbywające się już po raz czwarty Spotkanie Motocyklowe.

Choć skończył się kwiecień – z pogodą jak dotyczas zostaliśmy gdzieś na etapie marca. Jeszcze kilka dni temu w wielu miejscach Polski przechodziły śnieżyce. Ale dziś, jak na zawołanie, maj przyniósł wspaniałą aurę, która zachęciła wielu podhalańskich motocyklistów do przyjazdu na IV Spotkanie Motocyklowe w Ludźmierzu. Maszyny trzeba było liczyć kilka razy, bo non stop dojeżdżały nowe grupki. W sumie doliczono się prawie pięciuset jednośladów!

Punktualnie o 13 u stóp Matki Boskiej Ludźmierskiej rozpoczęła się Msza św., po której motocykliści wjechali do ludźmierskiego ogrodu i ustawili się dookoła pomnika Jana Pawła II. Przedstawiciele współorganizatorów, klubów motocyklowych: Pasja i Wiara, Gremium Southside, GM Orawa oraz Zbóje z Gór Podhale złożyli pod pomnikiem wiązankę oraz zapalili znicze. Później ks. Tomasz Stec, kapelan motocyklistów, poświęcił maszyny i wszyscy ruszyli w paradę. Prowadziła ona przez Czarny Dunajec i zakończyła się przy stawach hodowlanych w Ludźmierzu, gdzie na zebranych czekały grille i miejsca do posiadów.

IV Podhalańskie Spotkania Motocyklowe już za nami. A już wkrótce zlot w Miętustwie, ale o tym już za kilka dni.

Zobacz również

Kronos Media (facebook) piękna galeria zdjęć

Tygodnik Podhalański – relacja i kilka zdjęć

TV Podhale – wideorelacja

Facebookowy album GM Orawa (prawie 200 zdjęć)

Więcej zdjęć

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.