Kolejny ciekawy przesmyk wyasfaltowany

Serce się weseli, drżą z radości nóżki, bo nam zmajstrowali nowy fragment dróżki 🙂

Żarty – żartami, ale nowy odcinek bardzo fajnie urozmaica możliwość poprowadzenia widokowych przejażdżek w tym rejonie. Droga jest bardzo świeża – asfalt jeszcze jest ciepły 🙂 Na miejscu ciągle pracują ekipy remontowe i strasznie się pieklą, jak ktoś im jeździ i przeszkadza w pracy, ale już przed weekendem prace powinny być ukończone.

Przesmyk łączy górną część Dzianisza (Gmina Kościelisko) z Ratułowem (Zoki, Mulice). Pewnie osobom spoza Podhala niewiele to mówi, ale „lokalesi” jeżdżący po naszych drogach powinni skojarzyć.

Jadąc od Butorowego Wierchu i zjeżdżając w stronę Dzianisza mijamy odbicie na Nowe Bystre – Słodyczki i za około 200 metrów na łuku drogi skręcamy w prawo [GPS: 49°18’50.3″N 19°54’13.1″E]. Kiedyś ta droga prowadziła tylko do przysiółka Dudkówka a dalej była dość mocno zniszczona. Teraz dojedziemy aż do drogi prowadzącej z Ratułowa przez Zoki do Cichego Górnego [GPS: 49°21’12.5″N 19°52’52.4″E].

Całość drogi ma około 6 kilometrów, z czego około 4 to nowiutki asfalt. Droga z pewnością ucieszy motocyklistów i rowerzystów. A widoki zacne – zresztą zobaczcie na zdjęciach.

Aktualizacja: Niestety pomimo zapewnień wykonawców, że droga będzie publiczna – ustawione zostały zakazy wjazdu po obu jej stronach 🙁 Zakazy nie dotyczą rowerzystów i właścicieli pól. Tośmy się nacieszyli…

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.