Motocyklowe szkolenie w Białce Tatrzańskiej za nami

Iskry szły spod podnóżek, a z pleców lały się hektolitry potu. Ponad pięćdziesięciu motocyklistów wzięło udział w kursie doskonalącym technikę jazdy.

Szkolenie odbywało się w dwóch grupach, jedna w sobotę, kolejna w niedzielę.  Spotykaliśmy się pod „Zajazdem Białczańskim”, skąd punktualnie o 10 wyruszaliśmy na plac.

Tam, na dolnym parkingu Stacji Narciarskiej „Kotelnica” w Białce Tatrzańskiej, najpierw teoretyczny wstęp, a później praktyka – ósemki, kółka, nawrotki, slalomy…

Podczas szkolenia uczyliśmy się balansu ciałem oraz odpowiedniej pracy sprzęgłem, gazem i hamulcem. Niby proste rzeczy, ale jak pokazuje trzecie już szkolenie tego typu – elementy, nad którymi szczególnie dużo trzeba pracować.

Wiedzę przekazywali nam najlepsi szkoleniowcy w Polsce, którzy na co dzień są wykładowcami w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Ich doświadczenie i sposób prowadzenia szkolenia powodują, że każdy wyniesie z kursu ogromną i niezbędną wiedzę praktyczną, która przydaje się podczas jazdy jednośladem.

Cóż więcej napisać o szkoleniu? Chyba poproszę uczestników, aby podzielili się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej.

Od siebie dodam tylko tyle, że dziękuję każdemu, kto zdecydował się na udział w kursie i mam nadzieję, że nabyte umiejętności przełożycie na codzienną jazdę, aby czerpać z niej jeszcze więcej frajdy.

Organizatorem szkolenia był Podhalański Informator dla Motocyklistów MotoPodhale.info.

Wielkie podziękowania dla Stacji Narciarskiej „Kotelnica” w Białce Tatrzańskiej za nieodpłatne udostępnienie parkingów na czas szkolenia oraz dla „Zajazdu Białczańskiego” za opiekę nad motocyklistami przez dwa dni trwania kursów.

Podziękowania dla bukowiańskich policjantów za pomoc w organizacji szkolenia oraz dla Komendanta Komedy Powiatowej Policji w Zakopanem, który kurs objął swoim patronatem. Patronat medialny nad szkoleniem sprawował Tygodnik Podhalański.

Szkolenie odbyło się również dzięki pomocy: Trans Bus Bukowina Tatrzańska oraz firma transportowo usługowa Dawidek z Murzasichla.

Wspierają nas:

zajazd1

kotelnicabialczanska

Patronat:

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem

policja

ps. Zdjęcia z niedzieli niżej (trzeba przewinąć stronę) 🙂

Zdjęcia z soboty

Zdjęcia z niedzieli