Motocyklowe szkolenie w Białce Tatrzańskiej za nami

Iskry szły spod podnóżek, a z pleców lały się hektolitry potu. Ponad pięćdziesięciu motocyklistów wzięło udział w kursie doskonalącym technikę jazdy.

Szkolenie odbywało się w dwóch grupach, jedna w sobotę, kolejna w niedzielę.  Spotykaliśmy się pod „Zajazdem Białczańskim”, skąd punktualnie o 10 wyruszaliśmy na plac.

Tam, na dolnym parkingu Stacji Narciarskiej „Kotelnica” w Białce Tatrzańskiej, najpierw teoretyczny wstęp, a później praktyka – ósemki, kółka, nawrotki, slalomy…

Podczas szkolenia uczyliśmy się balansu ciałem oraz odpowiedniej pracy sprzęgłem, gazem i hamulcem. Niby proste rzeczy, ale jak pokazuje trzecie już szkolenie tego typu – elementy, nad którymi szczególnie dużo trzeba pracować.

Wiedzę przekazywali nam najlepsi szkoleniowcy w Polsce, którzy na co dzień są wykładowcami w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Ich doświadczenie i sposób prowadzenia szkolenia powodują, że każdy wyniesie z kursu ogromną i niezbędną wiedzę praktyczną, która przydaje się podczas jazdy jednośladem.

Cóż więcej napisać o szkoleniu? Chyba poproszę uczestników, aby podzielili się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej.

Od siebie dodam tylko tyle, że dziękuję każdemu, kto zdecydował się na udział w kursie i mam nadzieję, że nabyte umiejętności przełożycie na codzienną jazdę, aby czerpać z niej jeszcze więcej frajdy.

Organizatorem szkolenia był Podhalański Informator dla Motocyklistów MotoPodhale.info.

Wielkie podziękowania dla Stacji Narciarskiej „Kotelnica” w Białce Tatrzańskiej za nieodpłatne udostępnienie parkingów na czas szkolenia oraz dla „Zajazdu Białczańskiego” za opiekę nad motocyklistami przez dwa dni trwania kursów.

Podziękowania dla bukowiańskich policjantów za pomoc w organizacji szkolenia oraz dla Komendanta Komedy Powiatowej Policji w Zakopanem, który kurs objął swoim patronatem. Patronat medialny nad szkoleniem sprawował Tygodnik Podhalański.

Szkolenie odbyło się również dzięki pomocy: Trans Bus Bukowina Tatrzańska oraz firma transportowo usługowa Dawidek z Murzasichla.

Wspierają nas:

zajazd1

kotelnicabialczanska

Patronat:

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem

policja

ps. Zdjęcia z niedzieli niżej (trzeba przewinąć stronę) 🙂

Zdjęcia z soboty

Zdjęcia z niedzieli

4 komentarze

  1. Szkolenie motocyklowe w Białce Tatrzańskiej zorganizowane przez Adriana Gładeckiego z MotoPodhale.info z wymagającymi przeszkodami i bardzo kompetentni szkoleniowcy. Było warto !!!

  2. Wiedziałem na co się piszę i nie zawiodłem się. Hektolitry wylanego potu przynoszą efekty 😉 Wielkie dzięki za możliwość uczestnictwa. Brawa za przygotowania od strony technicznej, organizacyjnej, itd. – pełna profeska !!!
    Jeszcze raz dzięki i polecam na przyszłość wszystkim.
    LwG

  3. Jeszcze nigdy nie jeździłem motocyklem po stoku ! Do tego manewry ! Następnym razem muszę zainwestować w lepsze gmole. Za rok pisze się na dwa szkolenia :).
    Podziękowania dla Adriana i wszystkich szkoleniowców.

  4. Ja też dziękuję za szkolenie. Niestety nie udało mi się zaliczyć na raz całego toru. Muszę jeszcze poćwiczyć. Mam jedynie zastrzeżenie co do ilości osób na szkoleniu. Lepsze efekty byłyby przy max 10-12 motocykli a nie 30. Ale wiadomo liczy się kasa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.