Nowotarscy rajdersi IPA na Głodówce

W minioną niedzielę motocykliści z grupy Riders of IPA LE MC Poland Chapter Nowy Targ spotkali się na Głodówce.

Okazji do spotkania było kilka. Poza – oczywiście – kosztowaniem pysznej kawy i szarlotki, motocykliści omawiali nadchodzący wielkimi krokami VIII Krajoznawczy Rajd Motocyklowy: Podhale-Bukowina, który odbędzie się na naszym terenie już w sierpniu. To zamknięta impreza Mother chapter TARNÓW Klubu RofIPA LEMC POLAND, na której stawi się kilkuset motocyklistów ze wszystkich chapterów z Polski oraz wielu spoza naszego kraju. Nowotarżanie zadbają o to, żeby tak duża grupa zlotowiczów bezpiecznie odwiedziła kilka ciekawych punktów w naszym regionie.

Była też okazja do wspólnej przejażdżki i zdjęcia z nowymi prospectami. Powołany do życia 28 sierpnia 2014 roku nowotarski chapter Riders of IPA prężnie się rozwija. Poza nowymi członkami klub ostatnio może się pochwalić nowym Club House we Wróblówce k. Czarnego Dunajca.

A jeśli jeszcze ktoś nie wie, co oznacza skrót IPA, to małe wyjaśnienie. To International Police Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) – organizacja skupiająca funkcjonariuszy i emerytów służb policyjnych z całego świata (policji, straży granicznej). Jej dewizą jest hasło w języku esperanto „Servo Per Amikeco” – „Służyć Poprzez Przyjaźń” a celem tworzenie autentycznych więzów przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. A Riders of IPA to motocyklowi przedstawiciele tego właśnie Stowarzyszenia.

Przy okazji wizyty na Głodówce motocykliści mieli okazję do wspólnego zdjęcia z przebywającymi tam na obozie w Ośrodku Głodówka harcerzami z Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, najstarszego w Polsce zespołu folklorystycznego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.