Z Podhala na Górę św. Anny

1 i 2 sierpnia podhalańscy motocykliści wyruszają na 13. Pielgrzymkę Motocyklistów na Górę św. Anny i zapraszają kolegów i koleżanki do wspólnego wyjazdu.

Pielgrzymka motocyklowa z „Górki” na Górę Św. Anny

Pielgrzymka na dwa dni z zakopiańskiej „Górki” od Jezuitów na Górę Św. Anny do Franciszkanów. (odległość ok. 300 – 330 km). Zapraszamy motocyklistów z Podhala i Gości przebywających na Podhalu.

Kiedy?

1 i 2 sierpnia

Plan pielgrzymki

1 sierpnia godz. 10:00 Msza św. w ogrodzie Jezuitów na „Górce”. Po mszy śniadanie – drożdżówka i herbata lub kawa.(składka na śniadanie do kasku) Godz. 17:00 spotykamy się w Kuźni Raciborskiej ul. Świerkowa 1. Godz. 19:00 ognisko w Kuźni Raciborskiej lub w Nędzy w zależności od ilości uczestników. (śpimy po domach, albo w ośrodku – zabieramy śpiwory)

2 sierpnia godz. 8:00 – 9:00 śniadanie w miejscu noclegu. Prowiant na ognisko i śniadanie zapewniają gospodarze. (składka do kasku)Po śniadaniu dołączamy do motocyklistów z Raciborza i jedziemy kolumną na Górę Św. Anny (ok. 40 km). Parkujemy przed Grotą. Godz. 11:30 Msza św. Po mszy i błogosławieństwie rozwiązanie pielgrzymki, czyli każdy udaje się własną drogą. Polecam najpierw obiad przed domem pielgrzyma ( nie trzeba długo czekać – dużo, smacznie i tanio), a wyjazd sprzed Groty i tak zajmie ponad godzinę.

Wyjazd jednodniowy

Z Podhala wybierają się motocykliści w dwu terminach:
– w sobotę 1 sierpnia po mszy (pielgrzymka dwudniowa)
– w niedzielę bardzo wcześnie rano (pielgrzymka jednodniowa; wyjazd z Poronina z parkingu przy Leninie o 6:00 – nie czekamy na spóźnialskich).

Dodatkowe informacje

Na Mszę na „Górce” (1. sierpnia godz. 10:00) zapraszamy wszystkich, bez względu na to kiedy wyjeżdżają i czy w ogóle się wybiera.

Zgłoszenie sms`em („Babcia” na nr 797907630 – ilość osób – tylko śniadanie na „Górce” lub „nocleg” 797907630 – ilość osób – śniadanie na Górce i pobyt na Śląsku) mile widziane – ułatwi organizację i w Zakopanem i na Śląsku.

Górole bieremy cosi z nasego: spinke, kosule, kapelusz, abo co inksego, coby sie pokozać ze My som.

pielgrzymka_motocyklowa

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.