Zlot i Zjazd Gwiaździsty Częstochowa 2020 – terminy

Odliczamy czas do wiosny i do rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Już wiemy kiedy to będzie 🙂

Razem czy osobno?

Zacząć trzeba od tego, że znów spotkania mamy dwa – i nie widać szans na zmianę. Zlot Gwiaździsty organizowany jest przez Stowarzyszenie Rajd Katyński, a Zjazd Gwiaździsty przez Częstochowskie Stowarzyszenie Motocyklistów i Cyklistów.

W 2019 roku była wprawdzie zapowiedź wspólnego spotkania, ale patrząc na to, co dzieje się na forach, to do porozumienia daleka droga. Zamiast skupiać się na tym, co nas łączy – większość skupia się na tym, co nas dzieli. A to nienajlepsza droga do porozumienia.

Taki Tweet pojawił się na oficjalnym profilu Jasnej Góry.

O historii podziału jednej, pięknej imprezy na dwie mniejsze nie ma się co rozpisywać. Stali bywalcy znają problem, a tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, odsyłamy do serwisu Motovoyager.net, który w dość przejrzysty sposób to opisał.


Zlot Gwiaździsty

5 kwietnia 2020r. – (Niedziela Palmowa) na Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego zaprasza Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Spotkanie rozpoczyna się już w piątek wieczorem, ale najciekawsza część w niedzielę.

niedziela
Od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej
10.00 – Parada motocykli. Wyjazd na Jasną Górę
12.00 – Msza Święta i święcenie motocykli

Więcej informacji na stronie: www.rajdkatynski.net oraz na facebooku.

[Zobacz: Zlot Gwiaździsty w 2019 roku]

Zjazd Gwiaździsty

19 kwietnia 2020r(Niedziela Miłosierdzia Bożego) – na Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty zaprasza Częstochowskie Stowarzyszenie Cyklistów i Motocyklistów.

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty rozpocznie się po raz kolejny w Olsztynie k/Częstochowy.
10.00 Zbiórka na Błoniach Zamku w Olsztynie
11.00 Rozpoczęcie przejazdu i parada ulicami Częstochowy na Jasną Górę
12.00 Msza święta inaugurująca nowy sezon motocyklowy 2020 r.

Aktualne informacje znajdują się na stronie: motozjazd-czestochowa.pl.

[Zobacz: Zjazd Gwiaździsty w 2019 roku]

Do zobaczenia w Częstochowie!

10 komentarzy

  1. W 2020r. Święta Wielkanocne wypadają 11-12-13 kwietnia a nie 15-16-17 kwietnia jak czytam powyżej bo to środa, czwartek i piątek.

  2. Dajcie znać w końcu kiedy jest Zlot Gwiaździsty w 2020 roku.Chciałbym pojechać na pierwszy w życiu zlot. Mimo tego że posiadam chińskie 50 cm3. Mieszkam w Łodzi.

    1. Otwarcie sezonu przez Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy odbędzie się 19 kwietnia 2020r o 12.00 msza św. na Jasnej Górze a wcześniej parada z Olsztyna k.Częstochowy na błonia jasnogórskie.

  3. Na jednej grupie motocyklowej sprobujemy sie wszyscy zgadac i jedna duza kolumna wpasc do czestochowy na zlot otwarcia sezonu jezeli uda nam sie dogadac w jakikolwiek sposob…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.