Zlot i Zjazd Gwiaździsty Częstochowa 2020 – terminy

Zrobiło się zimno, wkrótce zrobi się biało. Zamiast myśleć o kończącym się sezonie wielu już myśli o początku następnego – pojawiły się pytania: „Kiedy Częstochowa 2020?” Powróżymy zatem troszkę z fusów i spróbujemy zgadnąć 🙂

Razem czy osobno?

Zacząć trzeba od tego, że znów spotkania mamy dwa – i nie widać szans na zmianę. Zlot Gwiaździsty organizowany jest przez Stowarzyszenie Rajd Katyński, a Zjazd Gwiaździsty przez Częstochowskie Stowarzyszenie Motocyklistów i Cyklistów.

W 2019 roku była wprawdzie zapowiedź wspólnego spotkania, ale patrząc na to, co dzieje się na forach, to do porozumienia daleka droga. Zamiast skupiać się na tym, co nas łączy – większość skupia się na tym, co nas dzieli. A to nienajlepsza droga do porozumienia.

Taki Tweet pojawił się na oficjalnym profilu Jasnej Góry.

O historii podziału jednej, pięknej imprezy na dwie mniejsze nie ma się co rozpisywać. Stali bywalcy znają problem, a tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, odsyłamy do serwisu Motovoyager.net, który w dość przejrzysty sposób to opisał.

Jak będzie w 2020 roku?

Oczywiście oficjalnych komunikatów jeszcze nie ma, ale ponieważ Święta Wielkanocne wypadają w weekend 15-16-17 kwietnia, więc spotkania w Częstochowie z dość dużym prawdopodobieństwem odbędą się tydzień przed i tydzień po Wielkiej Nocy.

Zlot Gwiaździsty (Rajd Katyński) zwyczajowo odbywał się w trzecią niedzielę kwietnia i pewnie tak też będzie w 2020 roku.

Zjazd Gwiaździsty (Stowarzyszenie) przez trzy ostatnie lata odbywał się w Niedzielę Palmową i z dużym prawdopodobieństwem podobnie będzie w 2020 roku.

Oczywiście to tylko prognozy. A może się pogodzą i będzie jeden zlot? 🙂


Wstępny zarys obu spotkań przygotowany na podstawie poprzednich lat.

Zjazd Gwiaździsty

5 kwietnia 2020r. – termin przewidywany (Niedziela Palmowa) na Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty zaprasza Częstochowskie Stowarzyszenie Cyklistów i Motocyklistów.

niedziela
od 10.oo – zbiórka na terenie Woj. Ośrodka Ruchu Drogowego WORD ul. Hallera
11.oo – przejazd parady motocyklowej na Błonia Jasnej Góry
12.oo – Msza Św. na Szczycie Jasnogórskim, błogosławieństwo i poświęcenie motocykli.

Aktualne informacje znajdują się na stronie: motozjazd-czestochowa.pl.

[Zobacz: Zjazd Gwiaździsty w 2019 roku]

Zlot Gwiaździsty

19 kwietnia 2020r. – termin przewidywany na Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego zaprasza Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Spotkanie rozpoczyna się już w piątek wieczorem, ale najciekawsza część w niedzielę.

niedziela
Od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej
10.00 – Parada motocykli. Wyjazd na Jasną Górę
12.00 – Msza Święta i święcenie motocykli

Więcej informacji na stronie: www.rajdkatynski.net oraz na facebooku.

[Zobacz: Zlot Gwiaździsty w 2019 roku]

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.