Zlot i Zjazd Gwiaździsty Częstochowa 2020 – ostatecznie odwołane

Wirus pogodził obie imprezy – Zlot Gwiaździsty, podobnie jak Zjazd Gwiaździsty, odwołany.

Najnowsze informacje

Częstochowskie rozpoczęcie sezonu a koronawirus

Zlot Gwiaździsty ostatecznie odwołany!

Choć najpierw przełożony był z 5 kwietnia na 10 maja.

Zjazd Gwiaździsty 19 kwietnia odwołany

Zarząd Stowarzyszenia Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy informuje, że ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce zjazd w terminie 19 kwietnia 2020 roku nie odbędzie się.

Ze strony organizatorów

A miało być tak pięknie…


Razem czy osobno?

Zacząć trzeba od tego, że znów spotkania mamy dwa – i nie widać szans na zmianę. Zlot Gwiaździsty organizowany jest przez Stowarzyszenie Rajd Katyński, a Zjazd Gwiaździsty przez Częstochowskie Stowarzyszenie Motocyklistów i Cyklistów.

W 2019 roku była wprawdzie zapowiedź wspólnego spotkania, ale patrząc na to, co dzieje się na forach, to do porozumienia daleka droga. Zamiast skupiać się na tym, co nas łączy – większość skupia się na tym, co nas dzieli. A to nienajlepsza droga do porozumienia.

Taki Tweet pojawił się na oficjalnym profilu Jasnej Góry.

O historii podziału jednej, pięknej imprezy na dwie mniejsze nie ma się co rozpisywać. Stali bywalcy znają problem, a tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, odsyłamy do serwisu Motovoyager.net, który w dość przejrzysty sposób to opisał.


Zlot Gwiaździsty

5 kwietnia 2020r. – (Niedziela Palmowa) – PRZEŁOŻONE na 10 maja – ODWOŁANE – na Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego zaprasza Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Spotkanie rozpoczyna się już w piątek wieczorem, ale najciekawsza część w niedzielę.

niedziela
Od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej
10.00 – Parada motocykli. Wyjazd na Jasną Górę
12.00 – Msza Święta i święcenie motocykli

Więcej informacji na stronie: www.rajdkatynski.net oraz na facebooku.

[Zobacz: Zlot Gwiaździsty w 2019 roku]

Zjazd Gwiaździsty

19 kwietnia 2020r(Niedziela Miłosierdzia Bożego) – na Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty zaprasza Częstochowskie Stowarzyszenie Cyklistów i Motocyklistów.ODWOŁANE

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty rozpocznie się po raz kolejny w Olsztynie k/Częstochowy.
10.00 Zbiórka na Błoniach Zamku w Olsztynie
11.00 Rozpoczęcie przejazdu i parada ulicami Częstochowy na Jasną Górę
12.00 Msza święta inaugurująca nowy sezon motocyklowy 2020 r.

Aktualne informacje znajdują się na stronie: motozjazd-czestochowa.pl.

[Zobacz: Zjazd Gwiaździsty w 2019 roku]

Do zobaczenia w Częstochowie!

33 komentarze

 1. Łączy nas pasja nie poglądy,”nie lękajcie się”…połączcie się w całość,spotkajmy sie wspólnie.

 2. W 2020r. Święta Wielkanocne wypadają 11-12-13 kwietnia a nie 15-16-17 kwietnia jak czytam powyżej bo to środa, czwartek i piątek.

 3. Dajcie znać w końcu kiedy jest Zlot Gwiaździsty w 2020 roku.Chciałbym pojechać na pierwszy w życiu zlot. Mimo tego że posiadam chińskie 50 cm3. Mieszkam w Łodzi.

  1. Otwarcie sezonu przez Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy odbędzie się 19 kwietnia 2020r o 12.00 msza św. na Jasnej Górze a wcześniej parada z Olsztyna k.Częstochowy na błonia jasnogórskie.

 4. Na jednej grupie motocyklowej sprobujemy sie wszyscy zgadac i jedna duza kolumna wpasc do czestochowy na zlot otwarcia sezonu jezeli uda nam sie dogadac w jakikolwiek sposob…

  1. Świecki— masz rację ,może w tym roku pojedziemy do innych pedofili np. tych co są w wymiarze sprawiedliwości itp.- bo jak wiadomo w każdym środowisku są zboczeńcy ,a ci co mają za dużo pieniędzy ,to im się w d…….przewraca…–Pozdrawiam..

 5. Mam pytanie odnośnie święcenia motocykli. Przy takiej ilosci to ksiądz zamiast kropidła ma wóz strażacki nie ?

  1. na błoniach pod samym klasztorem będzie stał czarny namiot Rajdu Katyńskiego. Tam można kupić blachy naklejki naszywki i różne tam takie.

  2. Blachy kazdego zjazdu czy zlotu sa do nabycia na bloniacj Jasnej Gory w dniu zjazdu w namiocie zjazdowym lub u wolontariuszy z puszkami….i tylko w ten sposob

 6. Choć sam osobiście nie jeżdżę na motocyklach, to tak z ciekawości każdego roku odwiedzam rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Częstochowie. Również w tym roku postaram się odwiedzić zlot 5 kwietnia…

  1. „coś ciekawego”? Namiot na Górce Przeprośnej przy Sanktuarium Ojca Pio skąd w Niedzoelę rusza parada.

 7. „coś ciekawego”? Namiot na Górce Przeprośnej przy Sanktuarium Ojca Pio skąd w Niedzoelę rusza parada.

  1. Czekamy na decyzję organizatorów. Na razie termin zlotu wypada po 10-cio dniowym okresie zakazu, ale rząd może przedłużyć zakaz o kolejne dni

 8. Odbędą sie wgl te dwoe imprezy dla motocyklistów skoro jest koronawirus w Pl? Bo w Tv nic nie podają o odwołaniu

 9. Witam wszystkich zakochanych w MOTOCYKLACH. Zwracam się do wszystkich a w szczególności do zarządzających Zlotem oraz Zjazdem Gwiaździsty aby skoncentrowali się na tym co nas Łączy a nie co nas dzieli, może zaistniała sytuacja związana z panującą epidemią powinna nam dać do myślenia? Wyobraźmy Sobie jak miło by było spotkać się z uśmiechami na twarzach 10.05.2020, czyli zlot i zjazd razem bez patrzenia wstecz na to co było a skoncentrowaniu się na tym, że jesteśmy na Jasnej Górze razem?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.