Podhalańscy motocykliści na Górze Świętej Anny

Na tegorocznej pielgrzymce motocyklistów na Górę Św. Anny nie zabrakło kolegów i koleżanek z Podhala. W niedzielę 2 sierpnia na Górę Św. Anny dotarło, jak podają organizatorzy, około 12 tysięcy motocyklistów.

Z Podhala wyjechały dwie grupy. Sobotnia, 1 sierpnia o godz. 10:00, wyjazd rozpoczęła Mszą św. w ogrodzie Jezuitów na „Górce”.  Po mszy i wspólnym śniadaniu  – drożdżówkach i pysznej herbacie lub kawie, grupa 7 motorów wyruszyła przez Słowację do Nędzy, gdzie spędzili noc, aby następnego dnia dojechać do celu pielgrzymki.

Dzień później, w niedzielę wcześnie rano, wyruszyli „jednodniowi” pielgrzymi. Kilka minut po szóstej rano wyjechali z Poronina w 9 maszyn w kierunku Rabki, gdzie dołączyli do nich klubowicze z grupy „Pasja i Wiara” kolejnymi 5 motocyklami. Bez problemu zdążyli na Mszę św. w Grocie Lurdzkiej o godzinie 11:30. Po mszy pyszny obiadek w Domu Pielgrzyma i powrót na Podhale. Po przejechaniu w sumie ponad pół tysiąca kilometrów wszyscy bezpiecznie dotarli do domów w okolicach godziny 20.

Z roku na rok na Górę Św. Anny jeździ co raz więcej motocyklistów. Pewnie i z Podhala w przyszłym roku wyruszy większa grupa. Na pewno będziemy informować o tym na MotoPodhale.info!

Zdjęcia i relacja dzięki uprzejmości Katarzyny Łukaszczyk, dziękujemy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.