Z palmami i ze śniegiem

Palmy nieco zmarzły naszym rajderom, ale pomimo chłodu i przelotnych opadów śniegu zjechali na zakopiańską Górkę, do Jezuitów, gdzie rozpoczął się kolejny sezon Mszy św. motocyklowych.

Msze św. motocyklowe u Jezuitów na Górce to już wieloletnia tradycja. Odbywają się od Niedzieli Palmowej i trwają do września. W każdą niedzielę o 8:00 motocykliści zjeżdżają się do Jezuitów w Zakopanem, a później często w większych grupach ruszają na wspólne przejażdżki.

Dziś pomimo fatalnych prognoz zjechało kilka maszyn. Sporo osób dotarło również samochodami. Ksiądz poświęcił palmy i czeka na motocyklistów w każdą niedzielę. W sezonie będzie również motocyklowy grill odpustowy, a zaproszenie na niego znajdziecie odpowiednio wcześnie na fejsbookowym profilu grupy Free Rider Podhala.

Dziś spotykamy się również na III Motocyklowym Powitaniu Wiosny na Głodówce, a w Wielkanocną Sobotę na MotoŚwięconce w Małem Cichem!

2 komentarze

  1. Czołem przyjaciele. Z wielką nadzieją wyczekiwałem dzisiejszego dnia sprawdzając co chwilę prognozy na dziś. Miałem ogromną ochotę przyjechać dziś na Głodówkę żeby poznać mistrza Adriana osobiście. Wybraliśmy się z Ustronia pełni nadziei mimo 4 stopni na plusie ale już w Bielsku dopadł nas pierwszy deszczyk. Parliśmy dalej w kierunku Podhala ale cóż kiedy to jadąc na przełęcz w kierunku Korbielowa wjechaliśmy w śnieżycę. Nie było wyboru i mimo wielkiego rozczarowania musieliśmy zawrócić. Przejechaliśmy z Żywca w kierunku Zwardonia i Ćadcy (Sk) aby tam zaliczyć kolejną śnieżycę ale potem było już tylko lepiej. Wyjrzało słońce i mogliśmy jeszcze nakręcić trochę kilometrów żeby otrzeć łzę po niezrealizowanym planie wizyty na Podhalu. Cóż, mam nadzieję że jeszcze kiedyś się uda

    1. Hej, dzięki za miłe chęci i walkę z pogodą. Dobrze, że odpuściliście, bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Na pewno uda się nam spotkać w sezonie. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.