Country 2016: Motocyklowa parada ulicami Nowego Targu

Już dawno nie było tak „motocyklowej” soboty, jak dzisiejsza. W zawodach rywalizowali trialowcy, swój zlot klubowy mieli Zbóje z Gór i Raiders of IPA, a na koniec dnia ulicami Nowego Targu przejechała barwna i głośna kawalkada jednośladów. I właśnie od relacji z tej ostatniej imprezy rozpoczniemy.

Oczywiście do zlotów Zbójów z Gór i rajdersów IPA wrócimy w kolejnych dniach, ale teraz kilka słów o paradzie.

Parda odbywała się w ramach imprezy Trial Country 2016, której organizatorem był AMK Gorce Nowy Targ.

W zasadzie było to połączenie sił, bo w paradzie wzięli udział zarówno zawodnicy na motocyklach trialowych, jak i inni, nazwijmy ich „klasyczni”, motocykliści. Licznie stawili się wspomniani wcześniej Riders of IPA, byli Nowotarscy Motocykliści, byli przedstawiciele Grupy Motocyklowej ORAWA i generalnie w sumie zjechało się grubo ponad 100 maszyn.

Motocykliści, a wśród nich kilkuletni narybek klubu AMK Gorce Nowy Targ, przejechali spod toru trialowego przy ulicy Szaflarskiej, przez nowotarski Rynek, a później wrócili na tor nad Dunajec, gdzie rozpoczęły się koncerty muzyki country.

Warto zauważyć, że na jednym z motocykli dumnie jechał burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha, który imprezę objął swoim patronatem. Oczywiście jako pasażer, chociaż pojawiła się w jego oczach iskra – może skusi się na jednoślad?

Trasę przejazdu zabezpieczała nowotarska policja.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.