Motocyklowe powitanie wiosny na Głodówce

Kiedy niespełna miesiąc temu wpadłem na pomysł zorganizowania spotkania rozpoczynającego sezon motocyklowy – wszędzie było jeszcze pełno śniegu. Na szczęścia wiosna przyszła na czas, a my pięknie ją przywitaliśmy. I wsparliśmy małą Matyldę Różak w jej walce o zdrowie.

O tym, jak było, nie będę pisał, bo nie wypada pisać recenzji własnej imprezy. Kto dotarł, to wie, jak było 🙂

Jednym z głównych celów naszego spotkania, poza oczywiście okazją do wyciągnięcia maszyny po zimowym śnie, przejażdżki i pogawędek w motocyklowym gronie, było wsparcie zbiórki na leczenie serduszka Matyldy z Kościeliska. Dzięki Wam udało się zebrać ponad 14 tys. zł! Wielkie dzięki!

Przy okazji muszę wspomnieć i podziękować tym, bez których na pewno by się to nie udało.

Gospodarze miejsca: Ośrodek Głodówka i Parafia z Brzegów. Bez problemu zgodzili się na organizację spotkania i bardzo mocno włączyli się w jego przygotowanie. Ośrodek, a w szczególności jego nowy kierownik Piotr Korczak, pomógł w ogarnięciu terenu po zimowym przestoju oraz wziął na siebie przygotowanie wyśmienitych kiełbasek z grilla.

Piotr Korczak, szef Ośrodka Głodówka.

Parafianki z Brzegów upiekły kilkadziesiąt ciast i setki ciasteczek, a proboszcz parafii Św. Antoniego ks. Artur Bodziony w kaplicy p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odprawił Mszę Św. w intencji motocyklistów. W koncelebrze brali również udział: dominikanin o. Artur Musialski z Małego Cichego i ks. Tomasz Stec, duszpasterz motocyklistów w Archidiecezji Krakowskiej.

Najwspanialsze na świecie Brzegowskie Babeczki i ich babeczki.
A z tyłu ujek Szczota. Pilnował babeczek.
Od lewej: ks. Tomasz i dwój ojców Arturów.

Grupa Free Rider Podhala – to ekipa, która zawsze chętnie włącza się w fajne akcje. Już wcześniej prowadzili akcje wsparcia dla Matyldy, więc nie mogło być inaczej i tym razem. Skrzyknęli się, zakasali rękawy i czynnie włączyli w pomoc. Zaopiekowali się również gościem specjalnym, którym był znany lotnik i patron charytatywnych akcji: Miś Staszek, który również wspierał nas w zbiórce.

Free Riders Podhala na wspólnym zdjęciu po imprezie.
Myślałem, że poza nimi, Bartkiem i mną – nikt nie przyjedzie na motocyklu 😀
Blacha od Free Ridersów Podhala dla Misia Staszka.

Podziękowania również dla:

Wielkie DZIĘKI!

Przy okazji warto wspomnieć, że w tym roku przynajmniej jeszcze kilka razy będzie okazja do motocyklowych spotkań na Podhalu:

  • Od Niedzieli Palmowej, 10 kwietnia 2022r., startują Msze Św. motocyklowe na Górce u Jezuitów w każdą niedzielę sezonu o 8:00.
  • W Wielką Sobotę, 16 kwietnia 2022 r., o godz. 13 – Motocyklowa Święconka – święcenie pokarmów w Małem Cichem (zależne od pogody, godzinę potwierdzimy).
  • Czerwiec 2022 – X Zjazd Motocyklowy w Miętustwie na Podhalu – dokładny termin i więcej informacji już wkrótce na profilu organizatora – grupy Pasja i Wiara.
  • Wrzesień 2022 – Nieszpory Motocyklowe na zakończenie sezonu, Małe Ciche – szczegóły w odpowiednim czasie na stronie organizatora – Grupa Free Rider Podhala.
  • I jeszcze kilka pomysłów jest, ale o tym wkrótce 🙂

Do zobaczenia!

Filmy

Kilka filmów z przebitkami z naszego spotkania (będzie więcej) 🙂

O zlocie od min 20:11
Ekipa z Rabki na przejażdżce i z wizytą na Głodówce (od 3:14)

Zdjęcia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.