MotoPodhale.info ma roczek

Ale to zleciało… właśnie minęło 12 miesięcy od momentu powstania Podhalańskiego Informatora dla Motocyklistów MotoPodhale.info – serwisu zrodzonego z miłości do Podhala i Tatr oraz połączenia kilku pasji: motocyklowej, fotograficznej i podróżniczej.

Z tej okazji chciałem serdecznie podziękować za wszystkie miłe słowa dotyczące MotoPodhala, które w minionym roku od Was usłyszałem. Za słowa wsparcia, gratulacje pomysłu i realizacji, opinie i podpowiedzi dotyczące zawartości serwisu. Bez Was, koleżanek i kolegów motocyklistów (i nie tylko motocyklistów!), praca nad serwisem z pewnością nie przynosiłaby tyle satysfakcji i frajdy.

rok1_00Wschód słońca nad Morskim Okiem.

To był dobry rok, choć początki bywają trudne. Na MotoPodhale.info pojawiło się bez mała 100 artykułów – opisów ciekawych miejsc, tras i dróg, zapowiedzi i relacje z imprez. I dużo zdjęć – w sumie prawie 5 tysięcy fotografii ze zlotów, przejażdżek i miejscówek.

W sumie stronę MotoPodhale.info w minionym roku odwiedziło około 80 tys osób. Najczęściej czytane były wiadomości dotyczące zlotów oraz pamiętne poszukiwania Jaśkowego Simsona. Nie można też zapomnieć o facebooku, gdzie „motopodhalański fanpejdż” polubiło 1350 osób, a przez lajkowanie, udostępniania i komentowanie wrzucanych tam postów dotarły one w sumie do prawie półtora miliona odbiorców. I jeszcze konto motpodhala na instagramie, a tam ponad 200 zdjęć, około 1000 „followersów” i blisko 15 tys kliknięć.

Od początku istnienia Informatora chodziły mi po głowie dwa tematy – szkolenia dla motocyklistów i dedykowane jednośladom parkingi. I tu poszło nie najgorzej. W organizowanych szkoleniach z zakresu techniki prowadzenia motocykla i pierwszej pomocy udział wzięło ponad 100 osób. I powstał parking dla jednośladów – jeden, ale zawsze to coś – pod Termami Bukovina.

Plany na kolejny rok to przede wszystkim kontynuacja wszystkiego, co udało się rozpocząć. Pozostało tak wiele ciekawych miejsc i pięknych tras do opisania, na Podhalu i w sąsiednich dziedzinach, również na Słowacji. Są chętni do udziału w szkoleniach, więc i na nie przyjdzie czas. Nie odpuszczę tematu parkingów i tu szczególnie liczę na Wasze wsparcie. Mam nadzieję, że przybędzie też obiektów ze zniżkami i udogodnieniami dla motocyklistów.

Do dynamicznego rozwoju serwisu z pewnością przyczyniłyby się wygrana w totolotka lub zwiększenie ilości godzin na dobę (przynajmniej do 72h), ale jedno i drugie jest raczej mało prawdopodobne. Ale trzymać kciuki możecie 🙂

Na razie w prezencie za pierwszy roczek działalności MotoPodhale.info wzbogaciło się o nowy – pojemniejszy i szybszy serwer, którego wytrzymałość sprawdzimy już w niedzielę wieczorem, jak pojawią się zdjęcia ze zlotu w Małem Cichem.

A jak będziecie gdzieś w świecie i spotkacie się z pozostawionymi tam naklejkami i flagami MotoPodhale.info to przyślijcie jakieś foto. Bo jesteśmy już w wielu miejscach, od Bornholmu aż po Albanię 🙂

rok1_01W Serbskich górach.

rok1_02Droga SH-20 w Albanii.

rok1_03MotoPodhale.info na Bornholmie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.