Zlot i Zjazd Gwiaździsty Częstochowa 2016 – terminy

Znamy już terminy rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2016 na Jasnej Górze w Częstochowie. A w zasadzie rozpoczęć, bo w tym roku znów odbywają się dwie imprezy.

O historii podziału jednej, pięknej imprezy na dwie mniejsze nie ma się co rozpisywać. Stali bywalcy znają problem, a tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, odsyłamy do serwisu Motovoyager.net, który w dość przejrzysty sposób to opisał.

Zjazd Gwiaździsty

10 kwietnia 2016r. na Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty zaprasza Częstochowskie Stowarzyszenie Cyklistów i Motocyklistów.

Aktualne informacje znajdują się na stronie: motozjazd-czestochowa.pl. Rozpoczęcie parady o 11:30. Uroczysta Msza Św. z poświęceniem motocykli o godzinie 13:00 na Jasnogórskich Błoniach.

czestochowa2016motozjazd

Zlot Gwiaździsty

17 kwietnia 2016r. na XIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego zaprasza Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Szczegóły zlotu na załączonym plakacie.

Więcej informacji na stronie: www.rajdkatynski.net.

czestochowa2016rajdkatynski

Msza Święta na Jasnogórskich Błoniach

Kulminacyjnym punktem obu imprez jest Msza św. na Jasnogórskich Błoniach z poświęceniem motocykli. W tym roku Msza św. na pierwszym zlocie odbędzie się o 13:00, na drugim o 12:00. To istotna informacja szczególnie dla tych, którzy przyjeżdżają z odległych zakątków Polski.

Szkoda, że organizatorzy nie potrafią dojść do porozumienia i nie powrócą do wspólnej imprezy, na której pojawiało się kilkadziesiąt tysięcy maszyn z najodleglejszych zakątków Polski.

Zobaczcie, jak było w zeszłym roku: [Jasna Góra: Zlot Gwiaździsty na rozpoczęcie sezonu 2015]

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.