Orawski Park Etnograficzny: Skansen w Zubrzycy Górnej

Skansen w Zubrzycy to kolejne z miejsc, które warto odwiedzić podczas wycieczek po Orawie. Spacer pomiędzy drewnianymi budynkami można potraktować jako odpoczynek podczas jazdy, a przy okazji poznać wiele ciekawostek związanych z regionem.

Lista ciekawych wystaw znajdujących się w skansenie jest naprawdę imponująca. Dwór, tartak, olejarnia, wozownia, folusz, kuźnia, dzwonnica, pasieka, kościół – można długo wymieniać. I to wszystko z wyposażeniem. A każdy z przedmiotów to osobna, bardzo ciekawa historia.

Bilety nie są drogie – 18 zł normalny, 12 zł ulgowy. Szczegóły dotyczące godzin otwarcia, wystaw i aktualnych cen znajdziecie pod adresem: www.orawa.eu. Jeśli jedziecie grupą warto umówić się z przewodnikiem na konkretną godzinę.

Dojazd do skansenu jest banalnie prosty. Znajduje się on na końcu wsi Zubrzyca Górna na trasie łączącej Jabłonkę i Zawoję. Zaraz przed zakrętami prowadzącymi do Przełęczy Krowiarki zobaczycie po lewej stronie charakterystyczne drewniane budynki.

Namiary na punkt GPS: [49°34’13.9″N 19°38’10.0″E]

Parking jest przy płocie od strony drogi, ale jak poprosicie panią w kasie to na pewno otworzy bramę i pozwoli wprowadzić maszyny na dziedziniec.

Przy okazji wizyty w Zubrzycy Górnej warto również odwiedzić oddalony o zaledwie 10 km skansen w Sidzinie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.