Trasa 9: Wiosenna pętla krokusowa

Gdzie szukać krokusów? To pytanie w ostatnich dniach jest najczęściej zadawanym przed czytelników MotoPodhale.info, którzy wybierają się na Podhale. Najwyższa więc pora, żeby przygotować krótką „trasę krokusową”.

Czy motocyklem można wjechać do Chochołowskiej? – to kolejne z pytań 🙂 Odpowiadam: Nie, nie można wjechać motocyklem do Doliny Chochołowskiej, ale na Podhalu jest wiele pięknych miejsc, gdzie bez oddalania się od maszyny można podziwiać fantastyczne, kwitnące na fioletowo polany.

Pokonywana przeze mnie od kilku lat trasa wiedzie od Bańskiej Niżnej, przez Sierockie i Bustryk do Zębu. Później w prawo na Nowe Bystre (tu piękne szafrany z widokiem na Giewont) i wąską drogą na Słodyczki. Później na Butorów, Salamandrą do Kościeliska i na Witów w okolice wylotu Doliny Chochołowskiej, gdzie znajduje się krokusowa Mekka. Stamtąd przed Witów i Chochołów do Cichego, skąd albo przez Nowy Targ, albo przez Zakale, wrócić można w okolice Bańskiej.

Całość liczy około 50 km i w pierwszych tygodniach wiosny na pewno bez większych problemów wypatrzycie mniej lub bardziej urokliwe polanki zarośnięte kwitnącym szafranem.

Miłej wycieczki!


[Zobacz również: Od Łapszanki do Płazówki. W poszukiwaniu szafranowych polan]


Jeden komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.