V Zjazd Motocyklowy w Miętustwie – zdjęcia

Za nami piąty, jubileuszowy zlot w Miętustwie.

Odbywające się od 2011 roku zloty w Miętustwie są inne, niż pozostałe. Dlaczego? Bo są nasze, podhalańskie. To tu spotykamy wielu sąsiadów, którzy tylko z tej jednej okazji wyciągają swoje stare MZ-tki, SHL-ki czy inne wynalazki, którymi nie odważyliby się zajechać gdzieś dalej. Z roku na rok przybywa motocyklistów spoza Podhala. A wielu miejscowych decyduje się na założenie paradnego góralskiego stroju.

W tym roku, podobnie zresztą jak od początku zlotów w Miętustwie, wszystko dopięte było na ostatni guzik. Organizatorzy z grupy motocyklowej Pasja i Wiara już od kilku miesięcy pracowali nad tym, aby wszystko perfekcyjnie zagrało. I udało im się – nawet pogodę wymodlili wspaniałą.

Kilka minut po 12 bardzo liczna i głośna grupa ruszyła na paradę. Prawie 30-sto kilometrowa trasa prowadziła przez Stare Bystre, Czarny Dunajec, Chochołów i Ciche. Ze względu na wyścig kolarski startujący rano z Nowego Targu nie było możliwości przejazdu tak długą trasą, jak w zeszłym roku.

Po paradzie odbyła się Msza św. plenerowa, podczas której poświęcone zostały motocykle. A po niej przyszedł czas na to, co „zlotowe tygryski” lubią najbardziej, czyli motocyklowe pogaduchy, jedzenie, picie i zabawę. Na scenie prezentowały się zespoły, a gaździny zadbały o to, żeby na stołach nie zabrakło góralskich pyszności – moskoli, oscypków, specjałów z grilla i innych przysmaków. W osobnych straganach można było również zapoznać się z ofertą sklepów z gadżetami i częściami motocyklowymi. Przez cały czas zlotu zbierane były datki na Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny w Odrowążu.

Gratulacje dla organizatorów i podziękowania dla uczestników za tak liczne przybycie. Już śmiało można odliczać dni do przyszłorocznego zlotu!

Filmy

Kliknij, aby obejrzeć filmy z parady.

Zdjęcia

W galerii prawie 900 zdjęć, a i tak na pewno nie wszystkich udało się złapać. Miłego oglądania!

Zachęcam do udostępniania swoich zdjęć na FB. W zamian nie zapomnijcie też udostępnić link do naszego profilu na fb: fb.com/MotoPodhale.info. Dzięki!