Motowspominanie na wielkim ekranie

W Kinie Giewont w Zakopanem odbyła się dziś premiera filmu „Route 66 – w poszukiwaniu górali”

To wyjątkowy film, który powstał z połączenia miłości do motocykli, dziennikarskiej ciekawości i pasji filmowej głównych bohaterów – Beaty i Jarka Jastrzębskich. Na przełomie sierpnia i września 2018 roku wybrali się oni do Stanów Zjednoczonych, aby na motocyklu przejechać historyczną Route 66, a przy okazji odszukać Podhalan mieszkających za Wielką Wodą i poznając ich historię, nie wprost, poszukać odpowiedzi na zadawane od lat pytanie: „Góralu, czy ci nie żal?”

Na wieczorną premierę przybyli znajomi i przyjaciele Beaty, i Jarka, oraz wielu miłośników podróży, szczególnie tych motocyklowych. Trwająca około godziny filmowa podróż skomponowana została tak, że wciągała od początku do końca. Bardzo ciekawie opowiedziana historia wyprawy i spotykanych bohaterów pozostawiła wręcz niedosyt, stąd jako pierwsze pierwsze pytanie, które padło z sali po projekcji, brzmiało: „Kiedy kolejna część?” 🙂

Film już wkrótce będzie dostępny na internecie i z pewnością będziemy o tym informować na MotoPodhale.info.

Beatce i Jarkowi serdecznie gratulujemy wspaniałego reportażu i dziękujemy, że w środku zimy mogliśmy poczuć wiatr we włosach, zapach benzyny i żar bijący od rozgrzanego asfaltu przecinającego amerykańską pustynię!

ps. i dzięki za naklejkę MotoPodhale.info, która znalazła się na znaku rozpoczynającym Route 66 w Chicago! 🙂

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.