Trasa 1: Polsko-słowacka rundka z widokiem na Tatry

Długo zastanawiałem się, którą z tras zaproponować jako pierwszą. Wybór padł na krótki, choć bardzo ciekawy odcinek, który z powodzeniem można łączyć z innymi trasami. Większość nawigacji nie poprowadzi Was tą drogą, bo jeszcze do niedawna jej część stanowił mocno kamienisty przejazd przez pola i lasy.

Długość trasy: około 45 km
Czas przejazdu: około 1-1,5h
Drogi: 100% asfalt, jakość db i bdb, miejscami dst+

Po raz pierwszy Trasę 1 opisałem we wrześniu 2014 roku. Był to jeden z pierwszych wpisów na MotoPodhale.info i od tego czasu mogę śmiało powiedzieć, że trasa stała się kultowa, a wielu motocyklistów przyjeżdża z daleka żeby chociaż raz w sezonie przejechać się tym śladem. Również wiele grup motocyklowych prowadzi tędy swoje ekipy podczas zlotów i spotkań pod Tatrami.

Od 2014 roku trasa mocno się zmieniła i bardzo dokładny opis wyrzuciłem zamieniając go poniższym filmem, mapą i plikiem GPX do pobrania. Miłego oglądania 🙂

MAPA ON-LINE | PLIK GPX


Zdjęcia archiwalne z 2014 roku

Zostawiam na pamiątkę galerię zdjęć wykonanych we wrześniu 2014 roku. Zobaczcie, jak wiele miejsc się od tego czasu zmieniło.

3 komentarze

  1. Świetna trasa. Przejechałem ją 3 maja 2015 r. i jestem zachwycony. Widoki piękne, mały ruch, nawierzchnia tylko na niewielu krótkich odcinkach kiepska. Mieszkam w Krakowie, więc do Bukowiny dojechałem Zakopianką. Powrót zorganizowałem sobie przez Niedzicę, Krościenko nad Dunajcem, Zabrzeż, Mszanę Dolną, Kasinę Wielką, Wiśniową, Dobczyce i Wieliczkę. Fajna wycieczka na prawie cały dzień. Polecam.

  2. Szacun i podziękowanie dla autora za pomysł i inicjatywę . Będąc na krótkim urlopie w górach podczas czerwcowego weekendu przejechałem kilka z proponowanych tras . Banan na gębie nieodzowny i mógłby go tylko zakłócić Ursus Arctos 😉

    1. Miło czytać takie słowa, bo człowiek od razu nabiera ochoty do dalszej pracy 🙂 a pomysłów na opis kolejnych tras jest sporo, tylko czasu mniej. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.