Trasa 1: Polsko-słowacka rundka z widokiem na Tatry

Długo zastanawiałem się, którą z tras zaproponować jako pierwszą. Wybór padł na krótki, choć bardzo ciekawy odcinek, który z powodzeniem można łączyć z innymi trasami. Większość nawigacji nie poprowadzi Was tą drogą, bo jeszcze do niedawna jej część stanowił mocno kamienisty przejazd przez pola i lasy.

Długość trasy: około 45 km
Czas przejazdu: około 1-1,5h
Drogi: 100% asfalt, jakość db i bdb, miejscami dst+

trasa01_00

Po raz pierwszy Trasę 1 opisałem we wrześniu 2014 roku. Był to jeden z pierwszych wpisów na MotoPodhale.info i od tego czasu mogę śmiało powiedzieć, że trasa stała się kultowa, a wielu motocyklistów przyjeżdża z daleka żeby chociaż raz w sezonie przejechać się tym śladem. Również wiele grup motocyklowych prowadzi tędy swoje ekipy podczas zlotów i spotkań pod Tatrami.

Od 2014 roku trasa mocno się zmieniła i opis został wyrzucony. Na dniach pojawi się tutaj film oraz plik GPX ze śladem przejazdu.

Zdjęcia archiwalne

Zostawiam na pamiątkę galerię zdjęć wykonanych we wrześniu 2014 roku. Zobaczcie, jak wiele miejsc się od tego czasu zmieniło.

3 komentarze

  1. Świetna trasa. Przejechałem ją 3 maja 2015 r. i jestem zachwycony. Widoki piękne, mały ruch, nawierzchnia tylko na niewielu krótkich odcinkach kiepska. Mieszkam w Krakowie, więc do Bukowiny dojechałem Zakopianką. Powrót zorganizowałem sobie przez Niedzicę, Krościenko nad Dunajcem, Zabrzeż, Mszanę Dolną, Kasinę Wielką, Wiśniową, Dobczyce i Wieliczkę. Fajna wycieczka na prawie cały dzień. Polecam.

  2. Szacun i podziękowanie dla autora za pomysł i inicjatywę . Będąc na krótkim urlopie w górach podczas czerwcowego weekendu przejechałem kilka z proponowanych tras . Banan na gębie nieodzowny i mógłby go tylko zakłócić Ursus Arctos 😉

    1. Miło czytać takie słowa, bo człowiek od razu nabiera ochoty do dalszej pracy 🙂 a pomysłów na opis kolejnych tras jest sporo, tylko czasu mniej. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.